Ostatnie artykuły
· Moje wyprawy rowerowe
· Nowelizacja prawa o ...
· Konstantynowskie dro...
· Wybór roweru
· Polskie drogi
Informacje ogólne
Nauczyciele
Uczniowie
Baza sportowa
Dokumenty
Gimnazjada
Moje wyprawy
Moje wyprawy
Turystyka rowerowa
Koło Turystyki
Rowerowej

Karta rowerowa
JAK ZDOBYĆ KARTĘ
MATERIAŁY DO NAUKI
MOJE WYPRAWY ROWEROWE - Dziki zachód

Jak co roku w wakacje wyjechaliśmy (ja z Andrzejem Różyckim) na rowerową wyprawę. Jednak musieliśmy nagle zmienić swoje zamiary i zamiast na zachód Europy pojechaliśmy na zachód ... Polski. Nie mieliśmy żadnego planu podróży tak więc trasę, noclegi, miejsca godne uwagi wybieraliśmy na bieżąco. Podróż rowerem rozpoczęliśmy w Ostrowie Wielkopolskim, dokąd udaliśmy się pociągiem. Stamtąd postanowiliśmy kierować się na zachód, mijając po drodze, leżący w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy, Milicz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej wyprawie czytaj tutaj

KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - wycieczka do Manufaktury

Tym razem KTR udało się na wycieczkę w sobotnie przedpołudnie. Ze względu na niepewną pogodę postanowiliśmy zmienić pierwotnie planowaną trasę i pojechaliśmy do Łodzi na rynek Manufaktury. Tam trafiliśmy na Święto Lasu, imprezę zorganizowaną przez leśników. Atrakcji nie brakowało. Oprócz tzw. ścieżki zmysłów imitującej spacer po lesie organizatorzy przygotowali m.in. pokaz żywych ptaków drapieżnych (można było podziwiać orła przedniego, sokoła wędrownego, jastrzębia Harrisa oraz dwie sowy: puszczyka i płomykówkę). Załapaliśmy się również na darmową grochówkę i bigos. W drodze powrotnej zwiedziliśmy ulicę Piotrkowską oraz woonerf przy ul. 6 Sierpnia (woonerf jest specyficznym połączeniem deptaka i ulicy).

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj

Mapa Galeria
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - wycieczka do Rzgowa

Niedzielna wycieczka rowerowa zaprowadziła nas do Rzgowa. Zanim jednak tam dojechaliśmy po drodze odwiedziliśmy największą nekropolię wojenną, zbudowaną ku pamięci poległych w Operacji Łódzkiej 1914. Cmentarz ten, zwany inaczej "Grabową Górą", położony jest koło Gadki Starej, a powstał w miejscu pobojowiska po bitwie z 21 na 23 listopada 1914 roku. Wydarzenie to zwane jest "Martwą Niedzielą".
W samym Rzgowie odwiedziliśmy centrum miasta oraz zobaczyliśmy rzekę (a raczej strumień) Ner, która niedaleko ma swoje źródła. W drodze powrotnej zawadziliśmy o Ksawerów znany z tego, że jest miejscem zamieszkania jednego z nauczycieli naszego Gimnazjum.

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj

Mapa Galeria
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - wycieczka do Wymysłowa

Poprzedniej niedzieli odwiedzaliśmy miejsca będące śladami dawnych walk Bitwy Łódzkiej 1914 roku. Podczas drugiej tegorocznej wycieczki odwiedziliśmy zjawiskowy cmentarz z I wojny światowej, znajdujący się na północny-zachód od wsi Wymysłów. Otoczone wałem ziemnym kamienne nagrobki oraz mogiły żołnierzy niemieckich i rosyjskich leżą w środku lasu. Zachęcamy do obejrzenia galerii. W najbliższą niedzielę planujemy odwiedzić cmentarz wojenny w Gadce Starej.

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj

Mapa Galeria
KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ - rozpoczynamy sezon rowerowy

Koło Turystyki Rowerowej rozpoczyna kolejny sezon. W najbliższą niedzielę zapraszamy na pierwszy tegoroczny wyjazd.

Koło Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich chętnych na nasze wycieczki (informacje o planowanych wycieczkach zamieszczane są tutaj).

Linki do stron związków sportowych
Kalendarz
<< Lipiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nasi partnerzy
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 120
· Najnowszy użytkownik: Krzysztof Patora
6,272,465 unikalne wizyty